تبلیغات
آسمان پر ستاره - راه های مقابله با خشکی پوست

یک متخصص پوست می گوید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید و نیز حرارت زیاد بخاری و شوفاژ، خشکی پوست را تشدید می کند.

نصرت پورسینا درباره خشکی پوست سالمندان اظهارداشت: خشکی پوست در این افراد به دلیل کاهش هورمون آندروژن و کوچکتر شدن غده پوست از حد معمول خود، فشار خون، بیماریهای قلبی و استفاده از داروها تشدید می شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی یزد می گوید: خشکی پوست در افراد مسن به صورت ترک در ساق و کف پا و پشت دست نمایانگر و گاهی باعث خارش بیش از حد، تحریک ترکها و ایجاد عفونت های ثانوی می شود.

این متخصص پوست یادآور شد: قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و حرارت زیاد بخاری و شوفاژ خشکی پوست را تشدید می کند.

پورسینا در مورد خشکی پوست کودکان گفت: اکثر بچه ها به ویژه در استانهای کویری مانند یزد به دلیل پایین بودن رطوبت نسبی هوا دچار خشکی پوست می شوند که برای رفع آن باید قبل از هر بار بیرون رفتن به مدرسه و مهد و پس از هر بار شستن دست و صورت، از نرم کننده مخصوص استفاده شود.

پورسینا علائم خشکی پوست در کودکان را به صورت پژمرده شدن پوست و پیدایش لکه های سفید رنگ روی آن دانست و افزود: این موضوع گاه والدین را نگران ابتلای کودک به پیسی می کند، اما در معاینه مشخص می شود که این خشکی پوست ناشی از کاهش رطوبت نسبی هواست.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی یزد همچنین افزود: وجود برخی بیماری های ناشی از سوء تغذیه و کمبود ویتامین و پروتئین در فرد منجر به تشدید خشکی می شود که در این صورت اختلالات تغذیه ای بررسی می شود.

پورسینا استفاده از نرم کننده برای جلوگیری از خشکی پوست را برحسب سن متفاوت دانسته و گفت: برای کودکان باید از نرم کننده خیلی ملایم و برای جوانان و نوجوانان واقع در سن آکنه از مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کرد.

وی گفت: افراد مسن برای جلوگیری از خشکی پوست خود باید هفته ای یک تا دو بار استحمام کنند و پاک کننده های خیلی قوی به کار نبرند.
طبقه بندی: سلامتی - روانشناسی،

تاریخ : جمعه 9 دی 1390 | 12:43 ب.ظ | نویسنده : زینب نظری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دانلودیوم